Jdi na obsah Jdi na menu
 

Stručná pravidla a organizace turnaje

1.                  Hrací doba:                  1 x 15 minut

2.                  Účast:                           16 mužstev

3.                  Systém turnaje:             Ze čtyř základních skupin postupují vždy první dva týmy do osmičlenné skupiny o 1.- 8. místo, mužstva na třetím a čtvrtém místě vytvoří osmičlennou skupinu o  9. – 16. místo. V těchto skupinách se pokračuje systémem každý s každým.  Zápas, který byl mezi mužstvy odehrán v základní skupině se neopakuje, do konečné tabulky se započítává jeho výsledek. O postupujícím ze základní skupiny a o konečném umístění rozhoduje při rovnosti bodů :

1) vzájemný zápas,

2) rozdíl skóre,

3) větší počet vstřelených branek,

4) pokutové kopy.

 

4.               Hrací plocha:                Čtyři travnatá hřiště 30x19m. Hřiště je vymezeno postranními čárami a metami.

 

5.                  Branky:                         2 x 5 m

 

6.                Počet hráčů:                  V utkání nastupují mužstva v počtu hráčů 4+1. Střídat lze opakovaně, pouze v přerušené hře. Soupiska musí být předložena před začátkem turnaje. Startuje se na platné registrační průkazy nebo jiný doklad (např. průkaz zdravotní pojišťovny). V případě neoprávněného startu hráče jsou dosavadní výsledky kontumovány.

 

7.                  Míč:                              Míč vel.3

 

8.                 Zahájení hry:                Při zahájení musí být hráči soupeře vzdáleni od míče min. 3 metry. Stranu nebo míč si před utkáním volí kapitáni mužstev.

 

9.               Aut, rohový kop:          Auty se vhazují. Při rozehrání trestného kopu nebo rohu musí být protihráči vzdáleni minimálně 3 metry od míče.

 

10.            Hra brankáře:                Brankář smí chytat míč do rukou jen ve vyznačeném území. Při zahrání rukou mimo vyznačené území následuje trestný kop. Malou domů může chytat do ruky. Brankář rozehrává od své branky libovolným způsobem, ale jím zahraný míč musí dopadnout na vlastní polovinu hřiště nebo se míče musí dotknou jiný hráč, než míč přejde vlastní polovinu. Jakmile dá brankář míč na zem, je míč již ve hře. Pokud dá brankář míč na zem a vyveze míč mimo pokutové území, již neplatí omezení přes půlku. V případě nedovoleného rozehrání míče přes půlku je hra přerušena a soupeř zahrává nepřímý trestný kop z poloviny hřiště.

 

11.              Ofsajd:                          Neplatí.

 

12.              Rozhodčí:                     Zajišťuje pořadatel.

 

13.              Dresy:                           Družstvo uvedené v rozlosování na druhém místě (hosté) se v případě podobných dresů musí obléknout do dresů (rozlišováků) jiné barvy. Rozlišováky zajišťuje pořadatel.

 

14.              Karty:                           Za fauly a nesportovní chování jsou udělovány žluté a červené karty. Po druhé žluté následuje červená karta. Po vyloučení hráče dohrává mužstvo bez možnosti doplnění. – hraje o jednoho hráče méně. K dalšímu zápasu může dotyčný hráč opět nastoupit.

 

15.               Protesty:                       Veškeré protesty a námitky, příp. nejasností ohledně pravidel, s konečnou platností řeší pořadatelé. Protest lze podat do 10 minut po odehraném utkání, kterého se týká. Za podání protestu musí mužstvo zaplatit 300,-Kč a v případě uznání mu bude poplatek vrácen.

 

16.              Výsledky:                     Průběžnou výsledkovou listinu zajišťuje pořadatel.

 

17.              Ceny:                            Ceny zajišťuje pořadatel. Každé mužstvo obdrží drobné ceny pro hráče a diplom. Na základě konečného umístění dostanou  první čtyři mužstva pro své hráče medaile a poháry. Individuálně budou oceněni nejlepší střelec, hráč a brankář.

 

Organizační opatření:   Na hrací plochu mají vstup povolen pouze hráči a trenéři. Diváci zůstávají v prostorech vyhrazených pro diváky. V případě nevhodného chování diváků či členů realizačních týmů může rozhodčí aktéry vykázat. Při opakování přestupku bude utkání ukončeno s výsledkem 0:3 v neprospěch týmu, jehož fanoušci či funkcionáři se nevhodně chovali.